top of page
Image by Annie Spratt

Hakkımızda

Ezoterik Astroloji Okulu, ruhsal keşif ve bilgelik arayışı içinde olanların kurduğu ışıklı bir evdir. Biz, Alice A. Bailey ve Üstat Djwal Khul'un ilham verici öğretilerinden esinlenerek yola çıktık ve derin astrolojik bilgiyi ruhsal dönüşümle birleştiren bir merkez olmayı amaçlamaktayız. Misyonumuz, takipçilerimize astrolojinin ötesinde bir deneyim sunmak ve evrenin derinliklerine yolculuklarına rehberlik etmektir. Ezoterik Astroloji'nin derin bağlantılarını keşfederken, öğrencilerimizin içsel ışıklarını bulmalarına ve yüksek benlikleriyle bağlantı kurmalarına yardımcı oluyoruz.

Okulumuzda, sadece astrolojik bilgiyi değil, aynı zamanda ruhsal büyümeyi de teşvik eden bir ortam sunuyoruz. Her bir takipçimizin benzersiz yolculuğunu desteklemek ve ruhsal derinliklerde dönüşüm yaşamalarına yardımcı olmak için buradayız.  

Zaman içinde biriken şuur maddeleri, ihtiyacın bir grup samimi arayışçı için görünür olmasına olanak verdi. Bu ihtiyaç belki öncesinde de vardı, ancak bizim için görünür değildi. O ihtiyaca cevap verecek maddeler henüz alanlarımızda yoktu. Alice A. Bailey öğretileriyle geçirdiğimiz zamanlar, çevirdiğimiz kitaplar, derlemeler, çalışmalar, videolar bizi daha büyük vicdanların ihtiyaçlarını hissedebilir hale getirdi. 

Bahsettiğimiz ihtiyacın ne olduğunu bu siteyi inceleyerek hep beraber anlayabiliriz. Onurlu anlaşmamızda, bizim üzerimize düşen kısmını yapmak için kendi araçlarımızı olabildiğince hazırladığımızı ve ekonomi yasasını kullandığımızı söyleyebiliriz. Burada üretilen içerikler, dersler, çalışmalar, meditasyonlar vb. ihtiyacı giderdi demek anlamına gelmemektedir. Hareket hala mevcutsa, ihtiyaç da oradadır. Ezoterik Astroloji Okulu olarak Himalaya dağıtımını takip etmekte ve Mahatmaların çalıştığı kişilerin öğretilerini ülkemize uygun hale getirmeye çalıştığımızı buradan da paylaşmak isteriz.  

Bu grup Işığın Mücevherlerinin doğal bir parçasıdır ve ortak planın, aşramın aynı evlerimizdeki gibi sınırlandırılmış bir alanıdır. Evinize gelen misafirleri yatak odanıza almazsınız, onları oturma odasına alırsınız. Evinizin içindeki odalar, sizi ziyaret edecek olanların seviyesine, konumlarına ve ihtiyaçlarına göre değişir. Eğer dört çocuklu bir aile geliyorsa başka, ilçe kaymakamı geliyorsa başkadır. Aynısı Ezoterik Astroloji Okulu (EAO) içinde geçerlidir. Biz kimleri ağırlayabiliriz? Kimi misafir edebiliriz? Yolun değerli gözleri ve kulakları bunu  ürettiğimiz içerikleri incelediklerinde fark edeceklerdir.

Anadolu çeşitli uygarlıklara ev sahibi yapmış kadim bir mekandır. Birçok varlığın başlıca doğum alanıdır ve bu mekanın içinde rahatça yaşayan zekaların ihtiyaçları yine bu mekanda yaşayan daha hassas kişiler tarafından hissedilmektedir. Bu kişilere öğrenciler diyebiliriz, çünkü onlar şeylerin içsel karşılıkları için çalışırlar ve kişilik yönünden ziyade solar angel yönünden izlenimleri alırlar. Bu izlenimler, harekete geçirici büyük nedenselliklerdir.

Kova çağına geçiş döneminde ülkemizin şuur alanlarındaki değişime katkı sağlamak için bir araya gelen EAO, hiyerarşinin dağıtımını ülkemize adapte etmek için kendi kaynaklarını kullanır ve bunu varlıkların evrimi desteklemek için yapar. Belli bir süredir hazırlandığımız Ezoterik Astroloji konusunda ihtiyaç kendini iyice hissettirince çalışmalarımızı, eğitimlerimizi görünür kılıp ifade etmeye başladık çünkü kişilik yönüne odaklanan astroloji şu anda varlıksal ihtiyaçlarımızı karşılıyor mu? Sorusuna verdiğimiz yanıt sanırım takipçilerimiz için açıktır. 

 

Çalışmalarımız hiyerarşinin bize verdiği kaynaklardan oluşmaktadır ve Alice A. Bailey eksenindedir. İlk adım Madam Blavatsky, ikinci adım Alice A. Bailey ve dünya öğrencileri için üçünü adım ise Bodo Balsys'tir. HPB'nin işleri çoğunlukla şu anda Alice A. Bailey'e aktarılmıştır o nedenle dikkatimizin büyük bir kısmı A.A.B. üzerindedir. 

Ezoterik astrolojiye giriş, temel astroloji, ışınlar ve zodyak mitolojileri dört ana eksende yürüttüğümüz dışarıya açık çalışmalardır. Çalışmalarda herhangi bir sertifika verilmemektedir, herhangi bir uluslararası onay da bulunmamaktadır. Ezoterik bir konudan bahsederken dışsallaştırılmış bir ifade olan ve bir bakıma da güvensizliğin giderilmesi anlamına gelen sertifika neyi temsil etmektedir? Öğrencinin seviyesi yaptığı işlerde, kalbiyle ve aklıyla kendini gösterir. Balık çağının bu otorite anlayışları ve bunun "sertifikandırılması", yetkilendirilmesi ve uygunlukların verilmesi gibi dışsal bir otorite onayları öğrencilik yolu için geçerli yaklaşımlar olmadığına inanmaktayız. 

 

Öğrenciler dünya planını gerçekleştirmek için sevgi kapasitelerinin elverdiği ölçüde hizmet eden kişilerdir. Sonucu hedeflemezler, nedenlerin ilhamlarını alıp, çalıştıkları ray enerjilerine ya da aşramlara göre dünyanın ihtiyacını gözlerler. O nedenle hedef yaratılışa destek evrip ve dünya planında ülkemize düşen dağıtımın bir parçası olmaktır. Bunun için öğretiyi temiz tutmaya gayret ederiz ve kaynağı gösteririz. Ezoterik astrolojide kaynak bellidir, bu kaynağın bu zamana kadar ülkemizde görünür olmaması ve içeriğin farklı şekillerle manipüle edilmiş olması da öğrenciler açısından gözlenmesi gereken bir unsurdur.

Işıklı geleceğe duyduğumuz inanç, tüketen ateşin yüksek etiğine ve yolun üstatlarına verdiğimiz değer, altına düşmediğimiz prensipler bizler için gerekli olan konumlayıcı ve hatırlatıcılardır. Tekrarlı eylemlerle inşa etmeye çalıştığımız büyük ışık fenerinin değerli varlığı ise her birimizdeki nişandır.

Bir grubun varlığı ve ifadeleri ne kadar zor olsa da, dilerim buradakiler yoldaki kardeşlerimize faydalı olmuştur. Daha azıyla yetinmeden, araçlarımızın el verdiği ölçüde ışıklı ev için birlikte çalışmaya devam edelim.

 

Yolumuz büyüklerin yolu olsun. 

bottom of page